9 березня 2023 року в Запорізькій гімназії №19 здійснено Колективна творча справа (КТС) «Шевченківські дні».
Саме 9 березня, але у 1814 році в маленькому селі Моринці народився справжній Пророк для українців, людина, яка прославила на весь світ українську літературу та закликала націю до пробудження. Як відомо, тоді українці не мали власної незалежної держави і були закріпачені указом Катерини II, та патріотичної поезії Тараса Шевченка дуже боялась Російська імперія, вона намагалася русифікувати усіх українців.
В кожному класі гімназії в цей день розповідали про те, що Кобзар - це хранитель народної пам'яті. Його настанови до нащадків стали для людей доброї волі надзвичайно актуальними під час повномасштабної війни з Росією.
"На вівтар Шевченкового слова я серце своє юне покладу". Таку назву мала класна година 6-Б класу.
Щовесни, коли тануть сніги І на рясті просяє веселка, Повні сил і живої снаги, Ми вшановуємо пам'ять Шевченка. Нині, як і щороку, ми згадали про великого сина України – Т. Шевченка, аби не просто вшанувати пам’ять геніальної людини, а й відчули невмируще слово поета, який життя своє віддав за Україну, за нас із вами, за те, щоб ми були вільними, гордими людьми, - розповідає класний керівник 6-Б Тетяна Харенко.
- Переглядаючи презентацію, ми вкотре дивувалися із життя поета, адже воно настільки незвичайне, що можна подумати, що це легенда. Ми знаємо, якою крутою, тернистою була життєва дорога Т. Шевченка. Із 47 років життя, лише 13 поет був вільною людиною. Але як багато встиг зробити! Саме історія життя Шевченка завжди надихає нас на дії, на прагнення досягати мети, працюючи над собою, не зупинятися на досягнутому і ніколи не опускати руки, якщо щось не вдається, - додала Тетяна Іванівна.
Маша і Соня Сахнови, учениці 6-Б класу, прочитали уривки вірша Шевченка «І виріс я на чужині».
- Ми ще раз відчули той біль поета, його страждання, які він пережив у дитинстві, які проніс через все життя, - прокоментували вони свій виступ.
Ліза Потяк виразно читала вірш «Заповіт».
Переглядаючи презентацію «Пам’ятники Шевченку», учні переконалися, що нащадки виконали волю поета, не тільки вшановуючи його, а й продовжуючи боротьбу за волю України.
Закінчився Шевченківський захід 6-Б класу словами В. Кобця: Шевченко – наш. Він для усіх століть, Він – як Ісус для України. Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть Із цим вогнем виходьте із руїни.
У 3-А класі відбулас класна година «Поетичний вінок Т.Г. Шевченка». Діти ознайомилися з біографією Т.Г.Шевченка, читали вірші поета з перешкодами, розгадавши кросворд, дізналися як називається перша збірка віршів поета, а також здійснили віртуальну екскурсію до оселі Тараса.
Учні отримали задоволення від екскурсії , також були здивовані почувши голос Т.Г Шевченка, - каже класний керівник 3-А класу Вікторія Єременко.
З метою розширення знань про творчість і життєвий шлях великого українського поета і художника Т.Г Шевченка, формування бажання малювати природу України, прищеплювання любові до національного колориту та виховування інтересу до творів великого Кобзаря у 3-Б класі здійснено захід з назвою «Його ми звемо Кобзарем»
Про це розповіла керівниця цього класу Олена Параскевич.
Було цікаво чути думки дітей. «Великий Кобзар приходить до нас новим, неповторним», - сказав Костянтин Прохоров.
«Ім'я великого Кобзаря ми часто згадуємо і будемо згадувати, бо він подарував нам безцінний скарб - чудові твори, в яких струменіть любов до Батьківщини та турбота про її майбутнє», - висловила свою думку Анастасія Балак.
Не менш цікаво пройшла бесіда «Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко» в 7-А класі.
Як вказала Наталя Сарнацька, класний керівник 7-А, під час спілкування учні встигли подивитися презентацію "Тарас Шевченко", згадати його найвідоміші вірші та провести вікторину «Життя та творчість Т.Г. Шевченка».
На думку учениці цього класу Вікторії Хохлової, «Вірші Шевченко показують його любов до України та простих українців».
В 6-А класі провели виховну годину «Величне слово Тараса Шевченка». Переглянули презентацію, прослухали нову пісню на слова Шевченка, згадали біографію поета та історію нашої країни, яка неод'ємно і досі пов'язана з Тарасом Шевченко, його віршами.
- Він - символ боротьби. І сьогодні його слова зазвучали з новою силою. Вони надихають українців в окопах, в укриттях та в еміграції, - поділилася своїми думками класний керівник Алла Білібуха.
Підбиваючи підсумки заходу, учні теж казали своє слово та ділилися враженнями. Михайло Кірюхін сказав: «Тарас Шевченко для мене - це, перш за все, людина з великої літери. Він змагар за нашу свободу. Його слова допомагають нам на шляху до нашої перемоги. Його вірши - це наша наймогутніша зброя».
Презентація 6-А класу >>>
На відзначення 209-ї річниці з Дня народження великого Кобзаря в 9-Б класі була проведена виховна година "Благословен той день і час, коли прослалась килимами земля, яку сходив Тарас...", під час якої учні вшанували пам’ять видатного художника слова, патріота України – Т.Г. Шевченка, поглиблювали знання про життєвий і творчий шлях поета, намагалися розкрити велич українського генія, замислилися над власним розумінням постаті Шевченка, місцем Кобзаря в нашій сучасності.
Про це розповіла класний керівник нинішніх випускників гімназії Ірина Лавринович.
Ділилися своїми думками й учні класу:
Барко Евеліна: «Слово Кобзаря надихає, закликає до життя та боротьби за допомогу, не дає зневіритися, впасти».
Бондаренко Дмитро: «Творчість Тараса Шевченка відображає найглибші переживання українського народу, біль та боротьбу за волю і гідність. Ми дуже добре пам'ятаємо його слова: Борітеся - поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!»
В рамках колективної творчої справи (КТС) також відбулась віртуальна виставка творчих учнівських робіт «Малюємо Шевченка», куратором якої була педагог-організатор гімназії Олена Кокоріна.
Вона прокоментувала спільний проект гімназистів: «Творчість Т.Г.Шевченка багатогранна, глибока, захоплююча. Враження від поезії митця надихнуло учнів на власну творчу діяльність. Подивіться на чудові дитячі роботи! Зростає нове покоління українців, а Кобзареве слово не втрачає актуальності».
- Нещодавно ми вивчали вірш "Садок вишневий коло хати", - діляться враженнями учні 5-А класу, - він такий мальовничий, викликає яскраві картини в уяві.
- Є багато портретів Шевченка, - говорять учні 7-х класів, - але цікаво спробувати свої сили у зображенні Кобзаря.
В 7-Б класі провели дослідження «Слідами Кобзаря».
Про це повідомила Ірина Старова, наставниця семикласників.
За її словами, метою дослідження стало вивчення країн, міст, селищ в яких за життя доля заносила Тараса Шевченко. Біографи називають цифру у 100 об’єктів в Росії, Україні, Литві та Казахстані! Наші учні дослідили 18 з них. Діти отримали завдання підготувати інформацію про те, як, наприклад Вільно або Качанівка, Петербург або форт Шевченко пов’язані з життям видатного українця. Учні 7-б класу із завданням впоралися на відмінно!
Своїми враженнями про участь у дослідницькому проєкті поділилася Анна Калошина: «На класному часі я дізналася багато нового. Наприклад, де Шевченко жив, хто його виростив, ким були його друзі. Здивувало те, що він добився всього, чого хотів, в простій родині, у них не було вдосталь грошей. Це приклад того, що якщо ти хочеш чогось досягти - працюй, мрій та досягай своїх цілей». Бейдик Олександра: «Я дізналася багато чого про Тараса Шевченка. Але найбільше запам'яталася мені інформація про Почаїв, як він малював Почаївську лавру, дуже хочу відвідати це місце».
Учні 8-В класу захищали спільну проєктну роботу на тему "Маловідомі факти з життя Великого Кобзаря". На початку тижня учні отримали завдання підготувати цікавий маловідомий факт з життєпису письменника і представити його на слайді спільної презентації. Упродовж уроку діти представляли свою роботу, а саме: дитинство, Шевченко-художник, перше кохання, освіта, вшанування пам'яті тощо. Наприкінці уроку учні відповідали на питання вікторини. На перерві, між онлайн-уроками учні могли перевірити свої знання з творчості Т.Г. Шевченка і пограти в гру «Вірю-не вірю», відповідаючи на прості запитання. Переможці гри отримали призи у вигляді оцінки з української літератури.
Про це розповіла класний керівник 8-В класу Валентина Єременко.
«Мені сподобався наш урок про Тараса Григоровича Шевченка, він був дуже цікавим та корисним. На мою думку, Шевченка всі поважають та пам'ятають, тому що він зробив великий вклад у культуру України, він писав свої твори для українського народу і був проти влади, яка на той час була погана. Всі ми повинні поважати та цінити Тараса Григоровича, бо він дійсно геніальна людина. Велика дяка та пошана йому за все те, що він зробив для України та її народу! Слава Україні!», - прокоментувала захід Анастасія Білокобильська.
Учні 5-А класу провели тематичну годину «Стежками Великого Кобзаря».
Підготовка до неї почалася ще за тиждень: Ваня Шеламков та Діма Остапко готували презентації про дитинство Тараса, Юля Кравець та Влад Калаянов познайомили клас з художньою творчістю Т.Г. Шевченка, Шарон Кондеті розповіла про його життєвий шлях, Ярослав Мандзій, Даніїл Фесенко, Саша Гладишев декламували вірші, а Тіна Безлер, Ліза Шилкіна, Глєб Воронін, Олексій Єременко та Саша Гладишев малювали ілюстрації до творів Великого Кобзаря та його портрети.
Як розповіла класний керівник 5-А класу Тетяна Давиденко, малюнки учнів увійшли до віртуальної виставки «Малюємо Шевченка». Учні класу через інтерактивну гру перевірили, як вони знають твори поета та біографічні дані. Школярі дійшли висновку, що творчість Тараса Шевченка є нашим національним золотим скарбом, святим фондом духовності.
В 9-А класі в рамках КТС досліджували цікаві факти життя і творчості Т.Г.Шевченка.
Презентація 9-А >>>
В 4-А діти пригадали яким був Тарас в дитинстві , його мрії та повчання для дітей. На уроці «Тарас Шевченко - наш Кобзар» Дмитро Г., Олександр З., Аріна С., Софія Х., Святослав Р. виразно прочитали свої улюблені вірші з творчості великого письменника. В 4-Б класі відбулась виховна година приурочена до роковин від дня народження великого Кобзаря «Тарас Григорович Шевченко-велика і невмируща слава українського народу», під час якого учні збагатили і розширили знання про життя і творчість Шевченка-поета, Шевченка - художника, декламували улюблені вірші поета.
У 2 - А класі урок читання розпочався вшануванням Великого Кобзаря. Як розповіла Ольга Андрейчишена, діти переглянули презентацію «Т.Г.Шевченко - поет, художник, патріот України», ознайомились зі сторінками непростого життя поета, неповторністю художньої творчості, зрозуміли найголовніший заповіт , який залишив нам Шевченко - любити свою Україну.
Медіахолдинг "Вісник Мрії"
9 березня 2023.
コメント