Новина оновлюватиметься до 22 листопада (включно)
З 18 по 22 листопада з метою виховання патріотизму та єдності у Запорізькій гімназії № 19 проходить Тиждень Гідності та Свободи, приурочений до Дня Гідності та Свободи, який щороку відзначають 21 листопада.
Цей захід став чудовою нагодою для учнів, вчителів та батьків згадати важливі події в історії України, що символізують боротьбу за права, свободи та національну єдність.
Протягом тижня у гімназії відбулися різноманітні заходи:
19 листопада - Синхронна виховна година у 1-9 класах, присвячена даті "1000 днів війни".
21 листопада - Інформаційні ранкові зустрічі на тему Революції Гідності та Помаранчевої революції на тему "Українські революції: наші цінності та стратегічні прагнення". Учні дізналися більше про хронологію подій, їхніх учасників та значення цих подій для сучасної України.
«Україна — країна гідності», такою була тема онлайн-виступів школярів, у яких вони представили вірші, присвячені ідеалам свободи.
В класах проводили виставки учнівських робіт «Гідність в очах дітей», де були представлені малюнки та плакати, створені учнями гімназії.
Хвилина пам’яті героїв Небесної Сотні, під час якої гімназисти вшанували тих, хто віддав життя за свободу України.
Кульмінацією Тижня став майстер-клас з виготовлення патріотичних символів, де учні разом із вчителями, готуючи посилки на передову, створювали браслети, прапорці та інші атрибути, що символізують любов до Батьківщини.
Активності класів:
7-Б клас, розповідає керівниця класу Ірина Горська:
Під час виховної години 7-Б класу висвітлювались тези: 1000 днів протистояння, сили, боротьби, героїзму, небезпеки, підтримки, самопожертви, супротиву, єднання, надії на мир та вільне майбутнє. До участі були запрошені батьки учнів: ветерани цієї війни Чичерін Євген Олександрович, Янченко Павло Валерійович, Каплунський Сергій Олександрович. Їм присвятили свої виступи учні класу.
8-Б клас, повідомлення від учнів:
19 листопада 2024 року минає рівно 1000 днів з моменту, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Саме цій темі ми, учні 8-Б класу Запорізької гімназії № 19, присвятили виховну годину.
Перший день повномасштабного вторгнення став відліком часу, що змінив нас назавжди.
1000 днів Збройні Сили України протистоять ворогу на фронті, який тягнеться на відстань понад 1000 кілометрів. У промерзлих окопах Донеччини і в палаючих степах Херсонщини під снарядами, градами, КАБами – наші воїни виборюють право на життя.
1000 днів боротьби з окупантом – це не лише біль та страждання, це також 1000 днів стійкості, мужності, соборності та незламності.
1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
Хвилиною мовчання ми вшанували тих, хто віддав життя за Україну, і шануємо тих, хто продовжує боротися за нашу свободу.
7-А клас, повідомляє керівниця класу Олена Кокоріна:
1000 днів Незламності
19 листопада згідно з планом виховної роботи гімназії в рамках тематичного тижня Гідності та свободи у 7-А класі було проведено виховну годину «1000 днів Незламності». Війна торкнулася кожної української родини, увійшла у повсякденне життя.
Семикласники знов і знов перегортали окремі сторінки історії України на її шляху до незалежності та євроінтеграції: Помаранчева революція, Майдан, Революція Гідності, Герої Небесної Сотні… І ось вже 1000 днів героїчної боротьби з лютим ворогом.
Хвилиною мовчання діти вшанували загиблих під час війни.
Ми пишаємось мужністю і героїзмом наших захисників, віримо в ЗСУ. Чимало батьків, братів дітей стоять на захисті суверенітету і незалежності держави. А ми наполегливо вчимося, готуємо листи й обереги воїнам на передову.
Пам’ятаємо – Україна була, є і буде!
Олена Павлюк, керівниця 5-Б класу:
Учні 5-Б класу Запорізької гімназії №19 долучилися до Всесвітнього Дня Гідності.
Цей день - нагадування про те, що свобода не дається просто так, а завойовується. Ми згадуємо, як українці об'єдналися заради спільних ідеалів. Цей день надихає нас будувати кращу Україну. Майбутнє країни – це діти. І хоча для п’ятикласників подекуди було не легко, ми впоралися. І почали з себе))
Цьогорічна фокусна тема «Цінності, безпека та цифрове благополуччя». Під час онлайн-заходу діти дискутували, виконували інтерактивні вправи, малювали, грали та навіть написали листи собі майбутнім))
Ще багато хочеться зробити, але до 10 грудня — Міжнародного дня прав людини, у нас по переду ще багато часу, а разом з тим і цікавих подій. Адже завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine, а також у співпраці з програмою «Аси інтернету» — частиною центрально-східноєвропейської програми Be Internet Awesome, яку пропонує Фонд «Школа з класом» Fundacja Szkoła z Klasą за підтримки Google та Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України, Українського інституту розвитку освіти та Офісу освітнього омбудсмена День Гідності та Свободи запам'ятався учнім яскравим і наповненим.
2-А клас, фейсбук-повідомлення керівниці класу Тетяни Кукуні:
1000 днів війни це:
- 1000 днів стійкості
- 1000 днів мужності
- 1000 днів єдності
- 1000 слів вдячності
Вшануємо загиблих хвилиною мовчання, віддавши шану кожного з них у наших серцях.
2-Б клас, керівниця класу Вікторія Єременко:
Україна - багата держава . У якій живе волелюбний народ, який прагне до гідного життя та свободи. Учні 2-Б класу Запорізької гімназії 19 на виховній годині познайомилися зі словами Гідність та Свобода. Розглядали різні ситуації гідності та вчилися правилам гідної поведінки.
4-Б клас, керівниця класу Світлана Юдіна:
Під час виховної години обговорювали сутність свята гідності та свободи, його значення для всіх українців, виготовляли патріотичні поробки, читали вірші.
5- клас, Валентина Єременко, керівниця класу:
Сьогодні Україна відзначає важливу дату — День Гідності та Свободи .
На виховні годині присвяченій цій даті та 1000 днів незламності України учні 5-А класу дізналися про події Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013-2014) років.
Цей день нагадує нам, що гідність і свобода — не тільки слова, а й цінності, за які варто боротися. Кожен із нас є частиною цієї боротьби.
Пам'ятаємо Героїв. Дякуємо захисникам та захисницям. Захід проведено згідно з планом виховної роботи рамках тематичного тижня Гідності та свободи.
До "Дня Гідності та Свободи України" ранкова зустріч з учнями 2А класу Запорізької гімназії 19 почалась з питання: як ви розумієте значення слів - гідність, честь, свобода?
Олена Параскевич, керівниця 1-А класу:
З Днем Гідності і Свободи! Ми - вільні, ми - гідні!
Хай бачить світ! Ми - діти України.
З краю Карпат і славного Дніпра.
Тут все найкраще - поле, кущ калини,
А люди прагнуть миру і добра...
6-А клас, Тетяна Калошина, керівниця класу:
1000 днів війни
1000 днів немає покою,
Страшно пірнати у пам'ять війни.
1000 днів вся країна у горі
Народ наш стоїть в упертій боротьбі.
З повагою згадуємо наших полеглих,
Пишаємось тими хто поруч завжди,
Хто землю боронить і нечисть вигонить,
І дай Бог побачити Мир на землі.
Організатори тематичного тижня зазначають, що такі заходи сприяють формуванню у молодого покоління почуття національної гордості, відповідальності та усвідомлення важливості захисту демократичних цінностей. Тиждень Гідності та Свободи став не лише нагадуванням про героїчні сторінки української історії, але й можливістю для кожного зробити свій внесок у збереження цих ідеалів.
Comments