Чи має право людина на власну індивідуальність та на повагу до неї з боку оточуючих, – з’ясовували учні 8-9 класів Запорізької гімназії №19 під час кіноклубного засідання.
5 березня, у вівторок, в рамках тематичного Тижня без дискримінації з метою активізації позитивної мотивації до саморозвитку, підвищення рівня розуміння цінності кожної людини та рівня толерантного ставлення до оточуючих, їх поглядів, інтересів на платформі Zoom відбулось ХХ засідання кіноклубу правової просвіти Докудейз UA «Вісник Мрії» за темою «Всі різні – всі рівні».
Цього разу гімназисти переглядали та обговорювали документальний фільм «Джованні та балет на воді» нідерландської режисерки Астрід Буссінк.
За словами модератора кіноклубної зустрічі та педагога-організатора Запорізької гімназії №19 Андрія Єлькіна, кожний захід кіноклубу так чи інакше сприяє усвідомленню унікальності та цінності кожної людини, розвиває вміння формувати власну думку, висловлювати її, працювати в команді.
- Ми формуємо соціально-активну позицію та навички ефективного спілкування, що безумовно підвищує рівень мотивації до саморозвитку, працьовитості, ініціативності, - каже модератор.
Обговорення проблемних питань, які проявилися під час перегляду фільму про хлопчика, який захоплювався «дівчачим» видом спорту, дозволили підвищити рівень толерантності учасників до різноманіття думок і поглядів.
Глядачі побачили фільм, в якому герой Джованні йде своєю дорогою, залишаючись вірним своєму захопленню, а Кім, його дівчина, чудово розуміючи та підтримуючи хлопця, надає йому додаткові сили для реалізації заповітної мрії. Лишаючись на самоті, вони обговорюють майбутнє, де Джованні обов’язково візьме участь у чемпіонаті з фігурного плавання.
Під час обговорення учні замислювалися про те, звідки приходить успіх. Саме Джованні продемонстрував цю стійкість, коли, якщо працюватимеш над собою, то обов'язково досягнеш успіху.
- Успіх за тими, хто не боїться викликів та не піддається образам, глузуванню та цькуванню, - висловлювали впевненість у цьому гімназисти.
- Треба любити справу, якою займаєшся, бо лише тоді ти вкладаєш душу в те, що робиш, лише тоді ти отримуєш задоволення, - погодились вони.
Згадали також Статтю 19 Конвенції ООН про права дитини:
«Держава вживає всіх необхідних законодавчих, адміністративних, соціальних і просвітніх заходів з метою захисту дитини від усіх форм фізичного та психологічного насильства, образи чи зловживань, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження та експлуатації».
Завершуючи засідання кіноклубу, учасники оголосили наступний підсумок:
Успіх людини у великій мірі залежить від неї самої. Людина має право на самовираження. Стався до інших так, як ти хотів/-ла би, щоб ставилися до тебе. Сприймай людину такою, як вона є. Люди, які тебе оточують, - різні. Але вони заслуговують на твою повагу. Треба активно висловлювати власну позицію, не бути пасивним, за будь-яких обставин залишатися собою.
Нагадуємо:
Ґендерні стереотипи формуються культурою та розповсюджуються в ній узагальнені уявлення (переконання) про те, якими є і як поводяться чоловіки і жінки.
Ґендерна рівність - рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства (Конституція України).
Ґендерна нерівність - нерівні права жінок і чоловіків, які створюють систему обмежень або привілеїв за ознакою статі.
Раніше ми повідомляли, що чисельні заходи Тижня без дискримінації в Запорізькій гімназії №19 проводяться до Всесвітнього дня без дискримінації 1 березня та дня проти расової дискримінації 21 березня.
Додатково!
Астрід Буссінк народилася 1975 року, вивчала образотворче мистецтво в Академії образотворчих мистецтв АКІ в Енсхеде та кіно в Единбурзькому коледжі мистецтв у Шотландії. Під час навчання зняла документальний фільм «Творці янголів». Одна з її останніх робіт, «Сховище», здобула нагороду «Золоте теля» як найкращий короткометражний документальний фільм на Нідерландському кінофестивалі. Режисерка живе та працює в Амстердамі.
Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.
コメント