top of page

До Всесвітнього дня безпечного Інтернету проведено опитування учнів гімназії

Фото автора: Андрій Єлькін Андрій Єлькін

Обновлено: 10 февр.

У рамках тематичного Тижня цифрового громадянина до Всесвітнього дня безпечного Інтернету 2025 було проведено опитування серед учнів Запорізької гімназії №19 щодо їхньої обізнаності у питаннях онлайн-безпеки.


Опитування здійснено у формі онлайн-гри, під час якої команди 6-9 класів змагались за звання «Краща паралель онлайн-безпеки».


За результатами змагання були отримані наступні дані:

Паралель

 

Середній бал

 

Коефіцієнт участі

 

Результат

 

6 класи

14,13

0,857

14,987

7 класи

Участь не зараховано. Менше 10 учасників.

-

-

8 класи

14,64

0,773

15,413

9 класи

14,86

0,978

15,838

1 місце

Таким чином, переможцем у грі «Безпечно-небезпечно» стала паралель 9 класів. Команди 9-А і 9-Б класів нагороджуються солодкими призами та почесними грамотами директора Запорізької гімназії №19.


Вичерпні дані за результатами участі кожного класу у грі надаватимуться класним керівникам, - повідомили у Центрі виховної роботи гімназії.


Дослідження-гра «Безпечно-небезпечно» виявило як позитивні моменти, так і деякі прогалини у знаннях учнів. Дивіться також інфографіку.


Участь в опитуванні взяли 60 учнів 6-9 класів. Середній результат становив 14,57 бала. Це свідчить про загалом хороший рівень розуміння безпеки в Інтернеті, хоча деякі аспекти викликали труднощі.


Лише 40% учнів (24 із 60) правильно відповіли на питання про безпечну роботу з електронною поштою.


Лише 38% учнів (23 із 60) знають, як запобігти небажаному доступу до свого комп'ютера через Інтернет.


Найбільші труднощі викликало питання про шкідливі програми, що розповсюджуються комп’ютерними мережами: лише 13% (8 із 60) дали правильну відповідь.


Дослідження показало наступні позитивні результати:


95% учнів знають, що для перевірки правдивості новин слід користуватися кількома джерелами.


Значна частина респондентів розуміє небезпеку введення особистих даних на підозрілих сайтах.


Більшість учнів правильно визначили поняття "спам" та інші ключові терміни, які пов’язані з безпекою в Інтернеті.





Отримані результати свідчать про необхідність проведення додаткових навчальних заходів із кібербезпеки. Саме такі заходи заплановані для проведення в Запорізькій гімназії №19 з 10 по 16 лютого під час тематичного Тижня цифрового громадянина або тижня онлайн-безпеки.


Про це розповів педагог-організатор Андрій Єлькін.


За його словами, варто більше уваги приділити таким аспектам, як розпізнавання онлайн-загроз, правила безпечної поведінки та боротьба з кібербулінгом. Крім того, важливо пояснювати гімназистам небезпеки, пов’язані з кібергрумінгом та шкідливими програмами.


З огляду на результати дослідження-гри, доцільно також запровадити інтерактивні уроки, тренінги та ігрові форми навчання, які допоможуть учням краще засвоїти правила безпеки в цифровому світі.


Портал «Вісник Мрії»

10.02.2025

 
 
 

Comments


bottom of page