top of page
Фото автораАндрій Єлькін

Запорізька гімназія №19: Нам в тилу необхідно завжди пам'ятати про героїв, підтримувати їх

28 вересня, у четвер, в Запорізькій гімназії №19 продовжували здійснювати заходи, присвячені Дню захисників і захисниць України. Головними подіями цього дня стали тематичні уроки «Герої рідного краю», які одночасно відбулися в усіх класах освітнього закладу.


Журналісти «Вісника Мрії» спитали у класних керівників деяких класів, як саме проходили ці важливі онлайн зустрічі. Які питання розглядалися? Про що нове довідалися діти? Які методи застосовувалися для донесення інформації та досягнення мети? Що учні бачили на екранах моніторів? Чи були вони активні під час обговорення?


Отже, надаємо слово нашим педагогам:


Любов Тараненко, класний керівник 3-Б класу:


В 3- Б класі було проведено виховний захід на тему:" Слава і гордість українського народу" з метою згуртування дитячого колективу. Розвивати розумові і фізичні здібності. Виховувати патріотичні почуття до рідної землі, гордість за непереможний український народ.

Під час виховної години була проведена вікторина та використана презентація.

Діти із задоволенням слухали про сміливість та відважність нашого народу в захисті кордонів своєї Батьківщини на прикладі одного із наших земляків, воїна - героя, Титаренко Артема Анатолієвича, який навчався, працював і в перші дні війни став на захист рідної країни.

В рідній його школі відкрита меморіальна дошка, де люди вшановують пам’ять свого захисника.

В кінці заходу діти поділилися своїми враженнями про зустріч із військовими та показали, які малюнки їм хочуть подарувати.




Олена Параскевич, класний керівник 4-Б класу:


Урок мужності з елементами квесту "Україна - рідний край, ЗСУ - перемагай", який пройшов в нашому класі, розкрився через станції: "Герої рідного краю", "Дух козацтва - український дух", "На захисті Батьківщини", "Пісенна", "Долонька вітань". Метою даного заходу було формування сталих знань про героїчну боротьбу українського народу за утвердження та збереження суверенітету власної Держави, ідеалів національної гідності, свободи, народної єдності.





Юлія Власюк, класний керівник 5-А класу:


Захід мав назву "Від козаків до наших днів". Проводився у формі гри. Учні з'ясували важливість козацтва для нашого рідного краю, визначили, що це були одні з перших захисників нашої місцевості. Побачили зв'язок козацтва з нинішніми захисниками і захисницями. Обговорили сучасних захисників і захисниць нашогоо рідного краю та важливість того, що вони виконують. Переглядали відео про Захисників, були інформаційні хвилинки, ігри на знання про козаків.





Ірина Лавринович, класний керівник 5-Б класу:


28 вересня у 5-Б класі був проведений урок "Герої рідного краю", під час якого говорили про незламний героїзм наших воїнів–визволителів. Ми усвідомили, що відчуваємо велику гордість за український народ, який героїчно боронить власну державу. Учні згадали про найважливіші воєнні події за участі наших земляків. Усі разом переглянули відео про наших героїв, висловили власні почуття, поділилися емоціями. Ми відчуваємо глибоку пошану до загиблих героїв і вшановуємо їх світлу пам’ять. Вони ціною свого життя виборювали нашу свободу і можливість жити у вільній, мирній країні. Щира подяка і вдячність усім причетним до справи захисту від агресора нашої України!


Вікторія Єременко, класний керівник 4-А класу:


Під час виховної години учні прослухали легенду про виникнення української землі. Переглянули слайд - шоу "Гордість Батьківщини". Пограли в гру "Маска", відгадували відомих українців. А також діти зробили листівки для захисників з подякою.





Ірина Старова, класний керівник 8-б класу:


28 вересня до Дня захисників та захисниць України для учнів 8-б класу проведено виховний захід «Герої рідної землі». Він був присвячений вшануванню пам’яті усіх, хто зі зброєю в руках захищає Україну від нападу росіян. Учні згадали загиблого випускника гімназії № 19 та ліцею «Захисник» Радіонова В’ячеслава, який загинув у перший день війни в небі над Васильковом у нерівному бою проти трьох ворожих літаків. Також учні дізналися про відомого запорізького історика В’ячеслава Зайцева. Він добровільно пішов в АТО у 2014-му а загинув 5 жовтня 2022 року. Також діти отримали поради, як спілкуватися з військовими та дякувати за їхній подвиг при зустрічі, прикладаючи долоню до серця. Учнів проінформовано про загальноукраїнську хвилину мовчання, яку заплановано провести 1 жовтня.





Валентина Єременко, класний керівник 9-А класу:


У форматі онлайн-спілкування обговорили історію свята День захисників та захисниць УКраїни. Учні дізналися про героя Вячеслава Радіонова, вшанували пам'ять Хвилиною мовчання. Діти розповіли як вони з батьками допомагають ЗСУ: донати, волонтерська діяльність. Також з'ясували що означає вислів-привітання "Слава Україні! Героям Слава!" У підсумку дійшли висновку, що ми віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу.





Сергій Власюк, класний керівник 8-А класу:


Розглядалося свято Покрови, козацтво, волонтерство, зв'язок минулого з теперішнім у символіці. Діти дізналися про походження свята Покрови, значення символів на емблемах військових формувань. Використовувалася презентація та метод розповіді. Діти були в міру активні.





Тетяна Харенко, класний керівник 7-Б класу.


27 вересня ми зібралися на виховну годину, щоб відзначити свято, що наближається. Українці 14 жовтня (а зараз 1 жовтня) пов’язують з багатьма подіями. Перш за все, це свято Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки запорозького козацтва та День українського козацтва. А зараз це ще й День захисників Вітчизни. Мабуть, ніколи ще так щемно не було на душі. Ми говорили не стільки пафосні слова про героїв, скільки про Людину, Людину з великої літери, яка, не задумуючись, стала на захист Вітчизни, коли сталася біда. І це не тільки про воїнів-професіоналів. Це про тих, хто добровольцем взяв до рук зброю і б’є ворога на полі бою, про тих, хто допомагає воїнам в тилу – волонтерів. Кажуть, що друг пізнається в біді, так само і людину видно по її справах в складний час. Війна – це найстрашніше, що могло статися в розвиненій державі. Війна- це те страхіття, яке знищує все і всіх – від старих до малих. Дуже боляче, коли гинуть найкращі. Тож пам’ятаймо про героїв, які віддали своє життя заради нашого щастя.





Не менш цікавими були думки учнів гімназії, які вони висловлювали під час тематичних уроків.


«Українські захисники і захисниці стали символом хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свободу та незалежність. Їх віданістю та сміливою боротьбою захоплюється кожен українець та цілий світ».


«Пишаємося тим, що ми українці!» (Конигіна В.)


«Ми завжди маємо пам'ятати тих, хто захистив нас ціною власного життя» (Садиленко І.)


Яку людину можна назвати героєм? Аліна Паращук впевнено повідомила, що «це людина, яка перемагає смерть». Андрій Арбузов : "Хоробра людина , що жертвує собою і не боїться нічого. " Семен Карпенко сказав, що це мужній патріот України.


Ярослав Синянський: «На виховній годині нам розповідали про День Захисника України і про те, що в цей день ще проходить Покрова Пресвятої Богородиці. Дізналися про відродження традицій військово-козацької спільноти під час Української революції. Ці традиції стали основою для розбудови збройних сил УНР, Української Держави та ЗУНР. Також розповідали про внесок України у перемогу над нацизмом. Ми дізналися більш детально про героїв сучасної війни з росією родом із Запоріжжя. Також нам розповіли про те, як потрібно вести себе з військовими, що не потрібно їм казати, як подякувати».


Бачурський Сашко: "Нам в тилу необхідно завжди пам'ятати про героїв, підтримувати їх. Велике спасибі кожному захиснику і захисниці".


Кузнецов Влад: "Я вражений подвигом героя Вячеслава Радіонова. Треба пам'ятати героїв. Захисникам бажаємо сили духу, терпіння, перемоги, Божого захисту"


Соня Сахнова розповіла про нашого земляка В’ячеслава Родіонова, який загинув в перші дні війни, рятуючи авіабригаду. Максим Мороз повідомив про волонтерів, які, хоч і не були на лінії фронту, але віддали життя за нас. Він озвучив слова молодої волонтерки Юлії Чайки, яка теж загинула, захищаючи рідне місто і країну: «Помирати не страшно, страшно втратити майбутнє дітей».


Медіахолдинг "Вісник Мрії"

28 вересня 2023

68 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page