Чи важливо своєчасно готуватися до Виборів лідера учнівського самоврядування та Президента ДЮЕГО «Республіка Мрія» та усвідомити відповідальність, з якою виборець має віддавати свій голос за ту чи іншу кандидатуру під час тих чи інших виборів?
Саме ці питання обговорювали на черговому засіданні Кіноклубу Докудейз UA "Вісник Мрії", якє відбулося 16 листопада на платформі zoom для учнів 8-9 класів Запорізької гімназії №19.
Під час заходу відбулось інформування про перебіг виборчої реформи в Україні, зокрема, ухвалення нового Виборчого кодексу. Учасники дізналися про аспекти післявоєнного відновлення України у контексті забезпечення виборчого права, а також дізналися про необхідність сприяти більшій участі та представленості жінок у політиці.
За словами модератора зустрічі Андрія Єлькіна, під час цього заходу формувалося розуміння того, які загрози несуть елементи політичної маніпуляції та порушення правил ведення передвиборної агітації, як протиправні матеріали та дії в межах передвиборної кампанії можуть впливати на результати виборів.
Для Запрізької гімназії №19 це важливо тому, що кожні два роки тут проводяться вибори лідера учнівського самоврядування - Президента громадського об'єднання "Республіка Мрія".
Документальний фільм «Цап за голос», який із захопленням подивилися учасники, розповідає про трьох учнів, які змагаються за посаду президента в одній зі шкіл Кенії. Перемога на виборах не тільки гарантує одному з них силу та повагу, але й дозволить в майбутньому зайняти своє місце у кенійському суспільстві.
Магдалена має ствердитися в школі, де переважають чоловіки і яка ніколи не обирала президентом жінку. Перед дівчиною стоїть складне завдання об’єднати всіх дівчат у боротьбі за рівні права. Гаррі зі збіднілої сім'ї сподівається перемогти, щоб у майбутньому мати можливість піклуватися про свою сім'ю. Він бореться проти популярного Саїда, який має природні задатки лідера, обеззброювальну посмішку та гроші.
Після перегляду фільму відбулось обговорення ключових питань. Учасники обмінювалися думками про події, які побачили у фільмі, порівнюючи їх із власним досвідом участі у виборах лідера учнівського самоврядування у Запорізькій гімназії №19.
Відео-звіт заходу:
Нагадуємо, що 1 січня 2020 року набрав чинності Виборчий кодекс, який передбачає пропорційну систему виборів з відкритими списками і має сприяти більшій представленості жінок у політиці. Так, документ зобов’язав політичні сили під час формування партійних списків дотримуватися ґендерного балансу: в кожній п’ятірці кандидатів має бути не менше ніж дві особи кожної статі.
Крім того, виборча карта України буде поділена не на дрібні округи, як у мажоритарній системі, а на 27 великих. Великий розмір округів ускладнює підкуп виборців. Адже одна справа підкупити два райцентри, і зовсім інша - всю область. Нова система має змусити кандидатів реально працювати на округах, стимулювати політичну конкуренцію і зробити невигідною торгівлю місцями у списках. Адже ніхто не зможе гарантувати голоси виборців за конкретну людину.
Додатково!
Стаття 57. Обмеження щодо ведення передвиборної агітації
6. Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така передвиборна агітація або надання виборцям грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (організації партії) вважається підкупом виборців. 8.Включення до інформаційних теле-, радіопрограм передвиборних агітаційних матеріалів кандидатів, партій (організацій партій) або політичної реклами забороняється. Політична реклама повинна бути відокремлена від інших матеріалів і позначена як така.
Стаття 154. Порядок висування кандидатів у народні депутати України
12. Під час формування загальнодержавного та регіональних виборчих списків партія повинна забезпечити присутність у кожній п'ятірці (місцях з першого по п'яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі).
Режисер Єрун ван Велзен вивчав режисуру документального кіно в Академії кіно і телебачення Нідерландів. Його перший повнометражний документальний фільм, «Вавумба», здобув світову популярність та кілька нагород, включаючи приз «Найкращий режисер-початківець» кінофестивалю у Трайбеці.
Фільмографія: «Баба: шукаючи світло всередині» (2009), «Вавумба» (2012).
Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France
Comments