top of page
Фото автораСтарова Ірина

Учням 7-б класу нагадали про академічну доброчесність

З 16 по 20 січня у нашій гімназії проходили заходи КТС «Тиждень доброчесності». Головною метою тижня стало ознайомлення учнів із поняттям «академічна доброчесність». Нагадаємо, що з 2017 року в Україні активно проводиться робота з формування у суспільстві академічної доброчесності.

Що же таке академічна доброчесність ? Простими словами, це правила, якими повинні керуватися усі для того, щоб результати навчання були чесними і їм можна було довіряти. Чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма, причетними до освітнього процесу. Плагіат, списування, хабарі, навмисне заниження оцінок — усе це елементи академічної недоброчесності.

Учні 7-б класу на виховній годині, яка пройшла в режимі онлайн 20 січня, обговорили, чому учні вдаються до недоброчесної поведінки, розмірковували про формування навички чесно здобувати знання, завжди посилатися на джерела інформації та перетворювати свою знання на капітал для майбутнього життєвого успіху. Більшість взяла участь в анонімному опитуванні, організованому для учнів 7-9 класів. Оскільки формування доброчесної поведінки потрібно розпочинати в родині, батьки учнів 7-б класу отримали від класного керівника відповідні рекомендації.

Після виховної години діти поділилися власними враженнями від заходу. Марк Гончар: «Ця класна година було досить інформативною. Мене здивувало те, що в нас так багато списують, більше, ніж за кордоном». Вікторія Бідна: «Сьогодні на класній годині ми обговорювали тему доброчесності. Що ж це таке? По-перше, це порядність та гідна поведінка. Це є важливими життєвими цінностями. Також це повага до оточуючих. Для учнів доброчесність полягає в тому, щоб не здаватися кращим за рахунок чужих знань, не покращувати свої оцінки за рахунок списування, а реально показувати рівень своїх знань. Не треба колекціонувати високі оцінки, а знання, це і буде прояв доброчесності». Ярослав Синяньський має трохи іншу думку: «На класній годині ми розібрали поняття "доброчесність". Взагалі питання "доброчесності" нам показували на прикладі списування. Але в цьому випадку, дивлячись з якої сторони подивитися. З одного боку, якщо ти бездумно списуєш - погано, але якщо ти списуєш і намагаєшся зрозуміти, це вже непогано. Із нового, і того, що здивувало зазначу покарання в інших країнах. Дивно те, що за списування в інших країнах є серйозні покарання».

Для тих, хто сам хоче розібратися у досить непростому питанні рекомендуємо переглянути відповідні тематичні матеріали за покликанням Академічна доброчесність – Запорізька гімназія №19 Запорізької міської ради (school19.zp.ua).


Автор Старова І.В.





25 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page