top of page

Учні гімназії створюють новорічні привітальні відеоролики

Фото автора: Андрій Єлькін Андрій Єлькін

Наприкінці першого семестру, протягом останнього робочого тижня учні Запорізької гімназії №19 традиційно створюють новорічні привітальні відеоролики та продовжують розвивати ключові медіакомпетенції, передбачені планами дій Медіахолдингу "Вісник Мрії".


- У ці дні у стінах гімназії панує справжня атмосфера творчості та свята! Щороку учні, які входять до складу редколегій, об'єднують свої зусилля для створення новорічних привітальних відеороликів. Ця діяльність є не лише джерелом радості та натхнення, а й важливим етапом формування медіакомпетенцій учнів, - розповів педагог-організатор Андрій Єлькін.




У якій послідовності здійснюється творча діяльність, які етапи створення контенту від ідеї до реалізації?


Про це розповіли автори цьогорічних відеороликів - учні 9-Б, 8-Б, 7-А класів та їхні креативні класні керівники.


На початку здійснюється брейншторм ідеї. Учні разом обговорюють концепції ролика, вибираючи тему, стиль і загальне посилання. Хтось пропонує жартівливий сюжет, а хтось - більш класичний підхід із теплими побажаннями.


Далі пишуть сценарій та розподіляють ролі. На цьому етапі школярі навчаються писати сценарії, які відповідають аудиторії, та чітко розподіляють завдання: хтось працює над текстом, хтось відповідає за монтаж, а інші - за візуальний ряд.


На наступному етапі переходять до зйомки. Учні вчаться працювати з технікою: налаштовують камери, освітлення та звук. Важливим є також мистецтво постановки кадру, яке вони опановують у процесі зйомок.



Найбільш цікавий етап - монтаж. На цьому етапі в хід ідуть програми для редагування відео. Учні експериментують із музикою, анімаціями, ефектами та титрами, щоб зробити ролик яскравим і незабутнім.


Але особливо важливо ефективно презентувати результат творчого проєкту. Готові продукти презентують на шкільних заходах, у соціальних мережах або групах гімназії. Учні отримують цінний досвід роботи з публікою та зворотним зв'язком.





Які медіакомпетенції формуються у процесі?


За словами Андрія Єлькіна, "при виконанні цієї проектної лінії формуються важливі медіакомпетенції, такі як креативність та сторітелінг. Учні вчаться створювати цікаві сюжети, працювати з ідеями та втілювати їх у життя, також удосконалюється досвід роботи з медіатехнікою: з камерами, мікрофонами, освітленням і програмами для монтажу. Це є важливим кроком у розвитку технічних навичок".


Крім того, приділяється велика увага командній роботі, адже координація процесу створення відеоролика потребує співпраці, що допомагає розвивати комунікаційні навички, - каже педагог-організатор.



Цифрова грамотність і критичне мислення розглядаються класними керівниками як очікувані результати будь-якого відеопродакшену.


Про це розповіла соціальний педагог і класний керівник 9-Б класу Ірина Старова:


- Учні дізнаються, як використовувати сучасні програми та інструменти для створення мультимедійного контенту. Вони вибірають матеріали, види монтажу і аналізують контент, формують вміння оцінювати інформацію з точки зору якості та етичності.



Створення новорічних відеороликів - це чудовий приклад того, як творчі завдання можуть допомагати учням розвивати сучасні навички. Ця діяльність сприяє не лише емоційному залученню до святкових заходів, а й формує важливі компетенції, які знадобляться у майбутньому. Завдяки таким проєктам наша гімназія не лише дарує радість, а й виховує сучасних, медіаграмотних і креативних особистостей.


Бонус! Нова пісня Радіо Республіка Мрія: "Рік старий іде за обрій, залишає тінь".





Медіахолдинг

Вісник Мрії

25.12.2024

34 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page