В українському суспільстві триває дискусія з приводу долі святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня. Офіційна влада провела опитування у додатку «Дія», яке продемонструвало неготовність більшості опитаних українців відмовитися від святкування 8 березня та додаткового вихідного дня. На жаль, більшість українців має досить слабкі уявлення про історію та значення цього свята та сприймає його як «жіночий день у календарі».
8 березня 2023 року для учнів 7-9 класів гімназії було організовано інформаційну кампанію, під час якої діти отримали можливість ознайомитися не тільки з реальною історію цього свята, але і дізнатися, хто з українок став першим прикладом боротьби за права жінок. Учні дізналися, що це Наталія Кобринська, яка разом з Оленою Пчілкою власним коштом видавала у Львові жіночий альманах "Перший вінок" (1887 р.). Наталя Кобринська обговорювала фемінізм з Кларою Цеткін і не погоджувалася з її підходом до жіночої проблематики. Кобринська вважала, що соціалізм не вирішить проблему жінок, а її розв'язання залежить від національної свідомості та освіти. Пізніше письменниця організовує видавництво "Жіноча бібліотека" і випускає три книги альманаху "Наша доля". Наталія Кобринська та Олена Пчілка мали грандіозну мету – об’єднати на ґрунті національної свідомості та боротьби за свої права не тільки галичанок, а й жінок із усієї України.
Під час підготовки інформаційної кампанії було використано матеріали організації Пост Беллум Україна на Фейсбуці та відео з ютюбу (https://youtu.be/SChS6PTyYcQ).
Соціально-психологічною службою школи для учнів 7-9 класу було проведено анонімне опитування через гугл форму з метою дослідження ставлення молоді до святкування 8 березня. Результати за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1ULf7hsc654M8Nq6JtVUH03nNCmKf66MI0DdOVbcZpew/edit#responses.
Comments