top of page
Фото автораАндрій Єлькін

У Запорізькій гімназії №19 обговорюють питання мовного волонтерства

Обновлено: 11 окт.

З 8 по 11 жовтня в Запорізькій гімназії №19 проходить перший тиждень Шкільного ДОКУ/ТИЖНЯ 2024 з теми "Мова і волонтерство".


В рамках цього тижня для учасників кіноклубу демонструється документальний фільм Сергія Лисенка "МОВА". Кожне засідання - це можливість обговорювати актуальні питання, які підняті у фільмі.


Про особливості заходів тижня розповів керівник місцевого кіноклубу Докудейз UA "Вісник Мрії" при Запорізькій гімназії №19 Андрій Єлькін.


- Це освітній проєкт, спрямований на підвищення обізнаності учнів про права людини. Ми намагаємось використати унікальний метод роботи: покази документальних фільмів із колекції Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та модероване обговорення фільмів разом з учнями.


У себе на сторінці фейсбуку Андрій Єлькін написав:


"Звісно волонтерський рух в Україні - це явище величезної значущості для сучасної України. Дуже цікаві думки учасників цього засідання! Однозначна підтримка волонтерського руху! Адже в рамках програми дій нашої громадської організації "Республіка Мрія" Запорізької гімназії №19 маємо багато власних волонтерських акцій та добровільних активностей. Намагалися згадати про все важливе та намалювати для себе портрет справжнього волонтера".




Як відомо, волонтерський рух в Україні з початком збройної агресії проти нашої держави згуртував українське суспільство та зробив його стійкішим до труднощів, викликаних війною та кризою. Волонтери відіграють важливу роль у подоланні глобальних суспільних проблем, вони підтримують наших воїнів, а також людей, які постраждали від агресора, захищають права та свободи людини, беруть активну участь у відновленні країни. 


Експертом Першого тижня виступила голова ГО "Інститут екології та краєзнавства "Запорозький край" та лауреатка Міжнародної премії "Жінки Землі" Світлана Корзун.





Вона наголосила, що волонтерство - це добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність, а визначальним є принцип добровільності – волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію.


- У свою чергу, благодійництво – це інший вид суспільно корисної діяльності, який відрізняється від волонтерства та не передбачає особистої безпосередньої участі у суспільно важливій роботі (не потрібно чергувати в притулку, розвозити нужденним харчі і ліки, готувати їжу). Благодійники, як правило, обмежуються фінансовою допомогою, а також нерідко розраховують на різні пільги з боку держави, - розповіла Світлана Корзун.


Експертка ознайомила учасників з видами волонтерства та зосередила увагу на важливості мовного волонтерства, вказуючи на нього як на важливу складову нашої перемоги.


Під час демонстрації тематичної презентації учасники побачили світлини, на яких зображені волонтери минулорічного національного заходу до Дня української мови та писемності, а також активісти, які працюють у різних напрямках екологічного волонтерства.


Учні 8-9 класів, обговорюючи зміст фільму "МОВА", висловлювали думки про актуальність мовного волонтерства.



Учасники зустрічі обмінювались думками про те, наскільки справдилися їхні очікування щодо подій у стрічці, чи важлива праця волонтерів. Висловлювались щодо мотивації учасників проєкту, звернули увагу на зацікавленість цільової аудиторії та на мету, яку переслідували організатори, згадували моменти/фрази/кадри з фільму, які вразили їх найбільше.


Цікавої частиною засідання було намагання учасників уявити для себе портрет середньостатистичного волонтера, риси його характеру, мотивацію.


На думку учнів, волонтер - це завжди альтруїстична людина, здатна до емпатії та відповідального ставлення до виконання своїх планів. Вона наділена комунікабельністю, гнучкістю, оптимізмом та рішучістю. Саме такими побачили глядачі героїв стрічки "Мова".



Учасники засідання отримали інформацію з питань законодавства, яке унормовує мовне питання в Україні, зокрема державний статус української мови, відомості про функції, які виконує єдина українська мова, про взаємовідносини виробників та споживачів, про заходи щодо захисту функціонування української мови на державному та місцевому рівнях.


Підбиваючи підсумки заходу, учасники висловлювалися у форматі "гарячого мікрофону". Наприклад, Марія Сахнова наголосила на значущості дій у напрямі підтримки людей, які вивчають українську мову та відвідують численні курси з української мови, долучаючись до проектів на кшталт того, що показали у фільмі.


Почути її слова можна, у наступному відеоролику.



Цьогорічний ДОКУ/ТИЖДЕНЬ проводиться відповідно до програми дій Кіноклубу Docudays UA «ВІСНИК МРІЇ» Запорізької гімназії №19 та оголошеного Мережею кіноклубів DOCU/CLUB ГО “Докудейз” проведення DOCU/ТИЖНЯ у школах в усіх містах, селищах і селах України з метою підвищення обізнаності учнів про права людини та права дитини.


Протягом жовтня у гімназії також проводиться фоточелендж на підтримку ДОКУ/ТИЖНЯ 2024. Учні, вчителі, батьки фотографуються біля банерів ГО Докудейз UA.






Медіахолдинг "Вісник Мрії"

Запорізька гімназія №19 ЗМР

10.10. 2024



69 просмотров1 комментарий

1 Comment


Відео фрагмент засідання https://youtu.be/eCY9mCn_RKk?si=jbWOs1xUpjV2SeS-

Like
bottom of page